Detská imunita


Soplíky, kašlíky, bolavé ušká a brušká, my maminy to dobre poznáme. Niesom doktor, verím však na zdravý rozum každej milujúcej mamy, v tomto článku sa však opieram aj o verejne dostupné informácie od odborníkov, ktorí sa venujú detskému zdraviu. Čo tie naše ratolesti potrebujú, aby sme im pomohli s optimálnym zdravím a tým pádom aj so šťastným a spokojným prežívaním detstva??

V prvom rade musíme myslieť na to, že IMUNITNÝ systém, ktorý je tak dôležitý v období chrípok, vírusových ochorení počas jesene a zimy, ovplyvňuje viacero faktorov:

  • Maminy, vedeli ste, že imunitný systém vášho dieťaťa do veľkej miery ovplyvňujú stresové situácie??? Naše “dospelácie situácie” by sa nemali nikdy odohrávať pred očami našich detí. Tak veľa ľudí to vie a tak málo z nás dospelých to dodržuje. Ak chcete posilniť imunitu svojho dieťaťa, nikdy sa pred ním nehádajte a neriešte situácie krikom, ani hrozbami.
  • Pravideľný spánok, pretože počas spánku sa detský organizmus regeneruje a posilňuje sa aj imunitný systém. Dieťa by malo ísť do postielky v tom istom čase, spinkať by malo vo vyvetranej miestnosti. Pozor na priehriaty vzduch v izbičke. Vysušuje sliznice úst, nosa a očí a tým umožňuje vírusom a baktériám ľahšie preniknúť do organizmu. Dieťa by nemalo 2 hodiny pred spaním papať SLADKÉ, ŤAŽKÉ, alebo mastné jedlá a teraz pozor, aspoň hodinu pred spaním nezapínajte dieťaťu tablet, hry na mobile, ani televíziu. Tento čas venujte rozprávke ( čítaniu  ), pokojnému hraniu, kúpaniu, spoločným rituálom.
  • Vyvážená strava! Cukor priamo znižuje imunitu dieťaťa. O skladbe detskej stravy by sme mohli spolu debatovať veľmi dlho, skúsme začať jednoduchým krokom, OBMEDZME CUKOR. Detská imunita nám veru poďakuje.
  • Pohyb – ideálne na čerstvom vzduchu. Aby mohlo dieťa udržiavať optimálne zdravie, malo by denne stráviť 2 hodiny na čerstvom vzduchu. Ak je vonku zlé počasie, skráťte pobyt vonku na polhodinku. Otužovanie, pohyb na čerstvom vzduchu, to všetko buduje detskú imunitu.
  • Čisté prostredie neznamená sterilné prostredie. Veľa mamín by pri tejto téme rozhodne mohlo zložiť nohu z plynu sterility života dieťaťa… Hygiena je zásadná záležitosť. Umývanie rúk, zúbkov, poriadok, čistota, správne návyky upratovania, to všetko je pre rozvoj a zdravie dieťaťa nevyhnutne dôležité. Ale ak sa detská izbička premení sterilitou na operačný sál, niečo nieje v poriadku… s mamou 

Tak a teraz poďme na doplnky stravy, ktoré sú pre detičky v náročnom vírusovom období a počas nedostatku čestvého, kvalitného ovocia a zeleniny veľmi vhodné a dôležité.

NUTRILITE DETSKÝ MULTIVITAMÍN od najväčšieho výrobcu prírodných doplnkov stravy na svete, ( produkcia ovocia a zeleniny na vlastných certifikovaných ekologických farmách )

Pomáha poskytnúť esenciálne vitamíny a minerály v množstvách, ktoré môžu byť potrebné deťom aj dospelým. Obsahuje NUTRILITE™ koncentrát tropického ovocia s rastlinnýmmi zložkami z celého ovocia. Vápnik a vitamín D prispievajú k zachovávaniu normálnych kostí a zubov. Obsahuje vitamín C, železo a zinok, ktoré prispievajú k normálnemu fungovaniu imunitného systému. Železo prispieva k normálnemu priebehu transportu kyslíka v organizme a normálnemu fungovaniu červených krviniek a hemoglobínu. Vitamíny B prispievajú k zníženiu pocitu únavy a vyčerpania. Žuvací vitamín, ľahko sa konzumuje a je vhodný pre deti aj dospelých, ktorí majú problémy s prehĺtaním tabliet. Prírodná pomarančová ovocná chuť, aby sa tablety príjemne užívali. Sladené dextrózou a fruktózou. Bez pridania umelých sladidiel, farbív, príchutí a konzervačných látok. Deti a dospelí: cmúľajte po pri jedle 1 – 2 tablety denne.

Nutrilite detsky cmúľací multivitamín kúpite TU! 

KIDS OMEGA3 výživový doplnok s vitamínom D a omega3 mastnými kyselinami NUTRILITE. Chutné, gélové žuvacie tablety obsahujú kombináciu vysokokvalitných surovín a rybieho tuku z trvalo udržateľných zdrojov. Omega-3 esenciálne mastné kyseliny a podpora kostí v chutnej a hravej forme. Omega-3 mastné kyseliny, ako napr. DHA by mali byť nevyhnutnou súčasťou detskej zdravej stravy, keďže organizmus si tieto užitočné tuky nedokáže vyprodukovať sám. Vitamín D je potrebný pre normálny rast a vývoj kostí. Prispieva k normálnemu fungovaniu detského imunitného systému. Bez sladidiel a konzervačných látok. Obsahuje len farbivá z prírodných zdrojov. Obsahuje prírodné príchute. Netreba zapiť vodou, 1 tableta denne. Výrobok s obsahom udržateľného rybieho tuku je certifikovaný organizáciou „Friend of the sea“ (Friend of the Sea sa zaoberá ochranou oceánov prostredníctvom iniciatív zameraných na ochranu prírody a certifikáciu udržateľných výrobkov a služieb; https://friendofthesea.org/). Mäkké žuvacie tablety sú vyrobené nórskym výrobcom Vitux AS, ktorý je certifikovaný spoločnosťou Friend of the Sea.

KIDS OMEGA3 výživový doplnok pre deti kúpite TU!

text: Daniela Viznerová www.krasavpopredi.sk
foto: Mimi Candi Pelikán


Starší príspevok Novší príspevok